Етър започна с победа контролите от зимната подготовка. Виолетовите победиха като

...

Етър обърна Литекс в първата си контрола

Етър започна с победа контролите от зимната подготовка. " Виолетовите " победиха като посетители с 2:1 Литекс, като стигнаха до поврат с попадения на Пати в 31-ата и Мартин Моран в 53-ата минута.

" Болярите " бяха без отсъстващите Крум Стоянов, Кольо Станев, Шано Буколда, Осама Алу и други, като групата бе допълнена с младите очаквания Атанас Атанасов, Радослав Найденов, Димитър Колев и Радостиан Димитров.

Етърци започнаха срещата по-активно и владееха играта, само че в 14-ата минута първи получиха гол. След центриране от фал състезател на Литекс засече топката във вратата за 1:0.

" Виолетовите " нападнаха по-често, насочиха два удара около гредите, а малко откакто измина половин час игра от началото на мача изравниха. Николай Янков центрира от свободен удар и пристигналият на проби френски централен бранител Пати от 3-4 метра с глава прати топката в мрежата - 1:1.

В 53-ата минута гостите реализираха цялостен поврат. След хубава композиция отляво Жан-Марк Тибое центрира и Мартин Моран с глава от няколко метра вкара за 2:1. До края играта стана двуостра, двата отбора извършиха по няколко корнера и насочиха удари, само че повече голове не паднаха.